Posted On 24 Şubat 2015 By In Ka'ralamalar With 1858 Views

Sahibinden Temiz Taşınabilir Türbe

Türbemiz ülkemizin sınırına 5 dakika uzaklıkta olup IŞİD tehlikesini saymazsak Irak’a, İran’a ve bilimum ortadoğu ülkelerine ulaşımı rahattır. Jeopolitik konumundan ötürü hassas bir çevreye sahip olan türbemiz birkaç gün önce taşınıp yeni yerine yerleştirilmiştir. Türbe yeşilinin zamanla solması, badana ve sıvasının dökülmesi sebeplerinden mütevellit sadece mezarlar ve kutsal emanetler alınmış ve taşıma işlemi gerçekleşmiştir.

Taşıma işlemi bu konuda uzman olan “yürütmenin başı” tarafından bizzat koordine edilip Peygamber Ocağı Nakliyat tarafından itina ile ve dualar eşliğinde gerçekleştirilmiştir.

Türbemizin güvenliği en üst seviyededir. Dışarıdan YPG gözetiminde içeride ise Türk Silahlı Kuvvetleri personelince korunmaktadır.

Fırat nehrinin kıyısındaki türbemizi isterseniz oturma amaçlı ev olarak, isterseniz din tüccarlığı için işyeri olarak, isterseniz de kapıda bilet kesmek suretiyle inanç turizmi amacıyla kullanabilirsiniz.

Türbe Türk Silahlı Kuvvetleri’nin himayesi altında olup; herhangi bir tesisat, elektrik arızası, deprem, heyelan veya IŞİD saldırısı karşısında taşınabilme özelliğine sahiptir. Taşıma işlemi bu konuda tecrübeli kara ve hava unsurları tarafından %100 sigortalı şekilde yapılmaktadır.

(Lütfen sadece ciddi alıcılar arasın! Pazarlık sünnettendir ama ölü fiyat da teklif etmeyin bi zahmet, kocccaman türbeden bahsediyoruz! Taşıma masrafı bile sizin 187 senelik maaşınıza denk!)