Posted On 18 Haziran 2014 By In Ka'ralamalar With 2067 Views

Kenan Evren’in tuvalinde Erdal Eren kırmızısı!

Yaklaşık 34 yıl önce kahraman(!) Türk ordusu ‘Bayrak Harekatı’ adı altında yönetime el koydu. Ülkenin dört bir yanında postal sesleri yankılandı önce. Binlerce kişi vatandaşlıktan çıkarıldı. Onbinlerce insan mülteci olarak başka ülkelere sığınmak zorunda kaldı. Yüzlerce insan kuşkulu(!) bir şekilde öldü. Binlerce insan, başta Diyarbakır zindanlarında olmak üzere sistematik işkenceye uğradı! İşkence çeşitlerinin ayrıntılarını anlatmak bile ürkütürken bizi onlar bunları bizzat uyguladılar canlı insan bedenlerinde!

Binlerce aydının, gazetecicinin, öğretmenin ya işlerine son verildi, ya haklarında yüzlerce yıla varan hapis istemleriyle davalar açıldı!

Şimdi diyorlar ki bu öldürmelerin, katliamların baş sorumlusu Kenan Evren müebbet hapse mahkum oldu! Şimdi diyorlar ki yaptıkları yanına kar kalmadı! Ve diyorlar ki böylece hak yerini buldu!

97 yaşına kadar krallar gibi yaşayan, eline bulaşmış kanla resimler yapıp cemiyette sanatçı muamelesi gören, Erdal Eren’i 17’sinde asarak MÜEBBET ÖLÜM’le cezalandıran bu katili değil müeebbet hapse mahkum etmek 10 kez assanız ne fayda!

Peki darbe döneminden sonra ne değişti? Hiçbir şey! Ordu 90’lı yıllarda katliamlarına ve sistematik işkencelerine devam etti! Doğuda binlerce köy yakıldı, yıkıldı! Hayata Dönüş adı altında operasyonlarla öldürmeye devam etti! Roboski’de kendi halkının üzerine bombalar yağdırdı!

Sevgili dostlar; kulağınıza hoş gelmeyebilir, ‘Ama…’ ile başlayan onlarca cümle kurabilirsiniz lakin bu mutlak gerçeği değiştirmez! ‘Peygamber Ocağı’ diye kutsayıp zaman zaman bir kurtarıcı olarak görülen ve en güvenilir kurumlar arasında hep ön sıralarda yer alan bu ordu dünyanın tüm diğer orduları gibi boğazına kadar kana batmış bir seri katildir! Haberiniz olsun!