Posted On 20 Ağustos 2014 By In Fotoğraf, Video With 2691 Views

Berkin için 3 dakika: ŞİMDİ ANLAT!

Ülkemiz tarihinde yüzlerce çocuk devlet dersinde öldürüldü! Berkin, Ceylan, Uğur…ve daha niceleri… Unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız!

ÇEKİME DAİR DİPNOT
Berkin için, onu unutmadığımızı göstermek ve unutturmamak için Kamerasokak Fotoğraf Atölyesi olarak içinde videonun, fotoğrafın ve sokağın olduğu bir sanat-sokak aktivizmi gerçekleştirdik. Yaklaşık 3 saat süren çekimlerde, Berkin’le özdeşleşen ekmek ve başının yanında gaz fişeği ile yerde boylu boyunca yattı ‘modelimiz’. Fotoğrafçı arkadaşlarımızla birlikte bu anları belgeleyip videoya kaydettik.

Burdaki eylemin en önemli yanı sokakta olması, insanlara direkt dokunması ve bir yandan da bunların fotoğraf ve video ile ileriki zamanlara taşınması.

Ekip: Ka Kızıl – Onur Yildirim – Gülistan Öz – Gülşah Dnz Kaya – Mehmet Al – Arzu Klnç – Arınç Ekin Çakır –Ilknur Dogramacı – Resul Yıldız – Pelin Doğan – Eylem Kırmızı Yıldırım – Dave Wakefield

KameraSokak

 

3 MINUTES FOR BERKİN!

Hundreds of children have been shot by the government in the history of our country! Berkin, Ceylan, Uğur…and many others…We remember them, we will always remember, we won’t let them to be forgotten!

 A FOOTNOTE ON RECORDING

We have accomplished a street-art activism which included photographs, videos and the street itself as Kamera Sokak workshop in order to indicate that we remember Berkin, and we won’t let him to be forgotten. Our model has layed down approximately for 3 hours beside the tear gas shell and the bread that became a symbol for Berkin. We have recorded and documented these moments to video with our photographer.
The action being on the street, was so touching as it reached to many people, as well as the photographs and the videos that are being carried to future.